رد کردن لینک ها

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال(قسمت اول)

اشتراک گذاری

باتوجه به آشنایی روز افزون همگان به بیتکوین و ارزهای دیجیتال حایز اهمیت است که در این مقاله با روشهای موجود جهت کسب درآمد از ارزهای دیجیتال از جمله بیتکوین که در بین ارزها بیشترین ارزش مالی رو از آن خود کرده بپردازیم .

 

قبل از شروع به خواندن مقاله حتما ویدیو زیر رو تماشا کنید .

 

بیت کوین (Bitcoin) و دیگر ارزها کاملا مانند پول واقعی هستند.که در هیچ جا رایگان یافت نمیشوند . همان طور که هیچ کس به شما پول مجانی نمی دهد که بدست اوردن آن نیازمند دانش و تجربه است،  تصور نکنید که چون ماهیت این پول دیجیتالی است ، پس ممکن است از طریق یک وب سایت یا یک اپلیکیشن موبایل، به راحتی بیت کوین به دست آورید.
برای به دست آوردن بیت کوین یا باید وقت و انرژی خود را در اختیار کس دیگری قرار دهی د، یا تخصص خود و یا توان پردازشی کامپیوتر خود را .

پیدا کردن شغل، دغدغه بسیاری از جوانانیکی از دغدغه های اصلی زندگی جوانان در تمام جوامع ، پیدا کردن یک کار با درآمد مناسب، چه به صورت پاره وقت و فریلنس و یا چه به صورت تمام وقت می باشد . در ایران به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی و عدم توانایی بسیاری از صاحبان مشاغل در حفظ و گسترش کسب و کار خود، بیکاری به یکی از معضلات اصلیاین نسل تبدیل شده است. دلیل دیگر این موضوع تعداد بسیار بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی و ظرفیت بسیار محدود بازار کار برای جذب قشر تحصیل کرده می باشد.

در این مقاله تمام راه های مختلف کسب درآمد با بیت کوین و سایر رمزارز ها  را معرفی کرده و تک تک آن ها را به صورت واقع بینانه بررسی می کنیم .

 روش مختلف کسب درآمد از طریق ارز بیت کوین (Bitcoin) و سایر رمزارز ها (Cryptocurrency)

در این مقاله سعی داریم تا روش های کسب درآمد از طریق بیت کوین و سایر رمزارز هامعرفی و بررسی کنیم.
برخی از این روش ها وقت بسیار کمی از شما می گیرند ولی درآمد آنها نیز بسیار ناچیز است. در عوض برخی روش های دیگر به اندازه ی  یک کار تمام وقت از شما وقت و انرژی می گیرند و علاوه بر آن به تخصص های مختلف تکنیکی، هنری و حتی علمی نیازمند هستند؛ ولی در عوض درآمد بسیار مناسبی دارند.

میکرو درآمد (Micro Earning)

آسان ترین روش کسب بیت کوین (Bitcoin) و سایر رمزارز ها (Cryptocurrency) که به هیچ تخصص و زحمت خاصی نیاز ندارد، روش میکرو درآمد (Micro Earnings) است. این روش که قبل از پیدایش بیت کوین(Bitcoin) نیز در قالب های مختلفی چون سایت های کلیکی و …. طرفدار های زیادی داشت، در واقع آسان ترین روش درآمد در اینترنت است.ولی همان طور که بسیاری از ایرانی ها نیز تجربه های مختلفی با سایت های کلیکی داشته اند، با این که این روش آسان ترین روش است، ولی یکی از وقت گیر ترین روش ها نیز هست؛ و از همه بدتر درآمد آن هم بسیار اندک است و ارزش وقتی که برای آن می گذارید را ندارد.
سایت های Micro Earning، در ازای کار های بسیار کوچکی که باید برای شان انجام دهید، مبلغ ناچیزی نیز به شما پاداش می دهند. انواع مختلفی از این سایت ها وجود دارد که متاسفانه سایت های کلیکی یکی از محبوب ترین آنها هستند.

انواع مختف روش های Micro Earning

سایت های کلیکی [ که با اسامی PTC یا Pay-To-Click نیز شناخته می شوند ]

PTC SAIT IMG

 

همان طور که از نام آن نیز مشخص است، این سایت ها با کلیک کردن بر روی لینک های مختلف تبلیغاتی درصدی از درآمد حاصله از تبلیغات را به شما بر می گردانند. از آنجا که بسیاری از این سایت ها درآمد بسیار ناچیزی دارند، برای تشویق و افزایش درآمد کاربران خود از سیستم های هرمی و زیرمجموعه گیری نیز استفاده می کنند .
با جستجوی عبارت Bitcoin PTC در گوگل، به سایت های مختلفی در این زمینه می رسید. در اکثر این سایت ها باید بر روی لینک های تبلیغاتی کلیک کرده و چند ثانیه صفحه باز شده را نگاه کنید تا شمارشگر معکوس آگهی ( که معمولا از 10 الی 200 ثانیه می باشد ) تمام شود و دستمزد آن آگهی به حساب شما اضافه گردد.  طبیعی است که هر چقدر زمان مشاهده آگهی ها بیشتر باشد، دستمزد شما نیز بیشتر می شود. به عبارت دیگر آگهی های 200 ثانیه ای چندین برابر آگهی های 20 ثانیه ای دستمزد دارند.

مقدار درآمد :

درآمد این سایت ها بسیار ناچیز است و حتی اگر شبانه روزی نیز بر روی آگهی های 200 ثانیه ای کلیک کنید، در یک روز کاری کمتر از 10 دلار درآمد خواهید داشت ( که البته این مبلغ نیز غیر ممکن است، چون تعداد آگهی هایی که در روز به شما نشان داده می شود محدود می باشد). پس همانطور که می بینید با توجه به وقتی که صرف می کنید، درآمد آن بسیار ناچیز است.
نکته ی  منفی دیگر این سایت ها، کف پرداختی های آنهاست. معمولا بسیاری از آنها برای پرداخت های خود مبلغی را به عنوان کف در نظر می گیرند که شاید برای رسیدن به آن به  1 الی 2 ماه زمان نیاز باشد. به همین دلیل، بسیاری از کاربران که برای این سایت ها کار می کنند، بعد از مدتی نا امید می شوند و لذا هیچ دستمزدی نیز دریافت نمی کنند.

شیر های قطره چکان بیت کوین (Bitcoin Faucet) :

همان طور که  از نام آن پیداست قطره چکان های بیت کوین (Bitcoin) ، همانند  شیر آبی هستند که هر از چند یکبار چکه می کنند. البته در اینجا به جای قطره های آب، مبالغ ناچیزی بین اعضای این سایت ها تقسیم می شود. کاربرد اصلی Faucet ها تست تراکنش ها در شبکه ی  بیت کوین بود . زمانی که قیمت بیت کوین بالا نبود ، بسیاری از این سایت ها مقادیر ناچیزی بیت کوین به شما می دادند تا با آن به تست تراکنش های بیت کوین بپردازید؛ ولی با افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) به نوعی به روش کسب درآمد تبدیل شدند.
صاحبان این سایت ها نیز معمولا آگهی های مختلفی در وب سایت خود قرار می دهند که کاربران می توانند با مشاهده ی این آگهی ها، ثبت نام در سایت های مختلف و جواب دادن به پرسشنامه های مختلف برای این سایت ها درآمد حاصل کنند. بخشی از این درآمد نیز مستقیما به کیف پول کاربران واریز می شود.

Faucent ها :

یکی از تفاوت های اصلی Faucet ها با سایت های کلیکی در این است که Facuet ها بیت کوین را مستقیما به کیف پول شما واریز می کنند و به همین دلیل کف پرداختی در آنها معنی ندارد. هر چند، این سایت ها هم به نسبت وقتی که می گذارید، درآمد زیادی عاید شما نمی کنند.
شاید این پرداخت های لحظه ای و خرد Facuet ها نکته مثبتی به نظر برسد. ولی باید توجه داشته باشید که کارمزد تراکنش های بیت کوین از روی حجم تراکنش ها محاسبه می شود، نه مبلغ آنها. برای مثال اگر این سایت ها در طی 50 پرداخت مختلف، 0.001 بیت کوین (bitcoin) عایدتان کرده باشند، برای خرج این مبلغ مقدار زیادی باید کارمزد پرداخت کنید (در واقع تصور کنید در یک خرید واقعی اگر بخواهید مبلغ 100 هزار تومان را به جای پرداخت با 10 اسکناس 10 هزار تومانی، با 2000 سکه 50 تومانی پرداخت کنید، به دلیل بالا رفتن حجم پول های جا به جا شده کارمزد آن نیز افزایش شدیدی خواهد داشت.)
Faucet ها نقش مهمی نیز در شناخته شدن و پر بازدید شدن وب سایت های مربوط به رمزارز ها داشته اند، چون بخش زیادی از تبلیغات آنها مربوط به سایت های حوزه رمزارز ها (cryptocurrency) می باشد.

سرویس هایی به نام Faucet Rotator ها نیز وجود دارند که کافی است آدرس کیف پول بیت کوین (Bitcoin) خود را وارد کنید و آنها به طور خودکار وب سایت های Faucet مختلف و آگهی های مختلفی را به شما نشان داده و تمام پاداش ها را به آدرس کیف پول شما واریز می کنند.

مقدار درآمد:

درآمد سایت های Faucet نیز مانند سایت های کلیکی در برابر زمانی که صرف می کنید بسیار ناچیز است. حتی اگر از بهترین Faucet Rotator ها نیز استفاده کنید، روزانه به طور متوسط حدود 1-2 دلار عاید شما می شود که این اصلا به صرفه نیست.

میکرو- شغل ها (Micro Jobs)

میکرو- شغل ها در واقع کار های بسیار کوچک و آسانی هستند که با انجام دادن آنها مقادیر کمی بیت کوین دریافت می کنید. بر خلاف Faucet ها و سایت های کلیکی، کار هایی که در این سایت ها از شما خواسته می شوند واقعی هستند و جنبه تبلیغاتی صرف ندارند.
نمونه ای از کار هایی که در این سایت ها خواسته می شوند عبارتند از ریتوییت کردن یک توییت خاص یا اشتراک گذاری یک مطلب در شبکه های اجتماعی، تست یک افزونه مرورگر قبل از انتشار آن، تست یک وب سایت در سیستم های مختلف و …. .

وب سایت Coinworker، معتبر ترین سایت در حوزه میکرو-شغل های بیت کوین می باشد که با ثبت نام در آن، روزانه وظایف مختلفی به شما سپرده می شود.

رمزارز ها (cryptocurrency): راهنمای جامع کسب درآمد از دنیای بیت کوین (bitcoin) در ایران

مقدار درآمد :

مقدار درآمد کسب شده از این سایت ها نیز بسیار ناچیز و محدود است. در مقایسه با سایت های کلیکی و Faucet ها، به نسبت وقتی که می گذارید درآمد بیشتری عاید شما می شود. ولی باز هم درآمد این سایت ها به هیچ وجه به صرفه نیست.

مقاله مرتبط :  تغییر دهندگان دنیای کسب و کار:بلاک چین و هوش مصنوعی

نویسندگی و تولید محتوا در حوزه بیت کوین و رمزارز ها (Cryptocurrency) :

کسب درآمد با تولید محتوا و نویسندگی در حوزه بیت کوین، خود به انواع مختلفی تقسیم می شود که هر کدام شرایط، سختی کار و درآمد مخصوص به خود را دارند.
اگر شما اطلاعات زیادی در حوزه بلاکچین و رمزارز ها داشته و اشتیاق زیادی برای به اشتراک گذاشتن آنها دارید، می توانید از طریق نویسندگی یا تولید محتوا در سایت هایی چون انجمنBitcointalk، Steemit  کسب درآمد کنید. درآمد این روش نیز کاملا به میزان زحمت شما و درآمد سایت مربوطه بستگی دارد.

در ادامه چند سایت بسیار معروف و معتبر در این زمینه را بررسی می کنیم:

BitcoinTalk :

حتما انجمن BitcoinTalk را می شناسید. این انجمن توسط شخص ساتوشی ناکاموتو و در زمان پیدایش بیت کوین ایجاد شد (برای کسانی که علاقه مند هستند، این لینک شما را به اکانت کاربری ساتوشی ناکاموتو در این سایت هدایت می کند). از آن زمان تا کنون، این انجمن به عنوان یکی از مراجع اصلی و وب سایت های اصلی حوزه بلاکچین و رمزارز ها شناخته می شود. اعتبار این انجمن در حدی است که بسیاری از ICO ها برای معرفی اولیه خود به جای استفاده از وب سایت و شبکه های اجتماعی از این انجمن استفاده می کنند.

bittalk.com

در این انجمن اگر پست های آموزنده و مفید زیادی داشته باشید، در مطالب  پست های خود تبلیغات نکنید؛ همیشه فعال باشید و پست های شما استاندارد لازم را داشته باشند ( زیاد کوتاه یا بلند نباشند)؛ بسته به نوع عضویت شما می توانید درآمد خوبی از این انجمن کسب کنید.

کسب درآمد در BitcoinTalk با استفاده از امضای زیر پست ها (Signature Campaign) :

روند کسب درآمد در این انجمن به این صورت است که امضای تبلیغاتی یک اسپانسر و یا یک محصول خاص ( مانند یک ICO یا یک توکن) را در پایین پست های خود قرار می دهید. سپس در انجمن به فعالیت می پردازید و در طول هفته، تاپیک ها و پست های مفید مختلفی می نویسید. هر چقدر تعداد پست های مفید شما بیشتر باشد و کاربران بیشتری با پست های شما تعامل داشته باشند یا از تاپیک های شما بازدید کنند، درآمد بیشتری عاید شما می شود.
بسیاری از این اسپانسرها  و کمپین ها قوانین ویژه ی  مخصوص به خود نیز دارند.

البته توجه داشته باشید مقدار این درآمد برای کاربران تازه کار بسیار اندک است. درآمد اصلی را کاربران ویژه ی  این انجمن کسب می کنند. کاربران ویژه، آنهایی هستند که حداقل 120 پست مفید در انجمن داشته اند. هر چقدر تعداد پست های مفید شما در انجمن بیشتر شود، درجه اعتبار کاربری شما نیز افزایش پیدا می کند و متناسب با افزایش ارزش پست های شما، در آمد شما نیز افزایش می یابد.

رمزارز ها (cryptocurrency): راهنمای جامع کسب درآمد از دنیای بیت کوین (bitcoin) در ایران
جدولی از رتبه بندی های مختلف کاربران در انجمن BitcoinTalk

 

مقدار درآمد:

میزان درآمدی که از این روش حاصل می شود، به عوامل مختلفی از جمله نوع عضویت شما، قوانین مربوط به کمپین و اسپانسر امضای زیر پست های شما و همچنین میزان تلاش تان بستگی دارد. بسته به شرایط مختلف ممکن است چند روز هیچ درآمدی نداشته باشید، ولی یک روز بین 50 تا 100 دلار درآمد حاصل شود ( البته برای چنین درآمد بالایی باید تعداد پست های مفید شما بیش از 120 باشد.)
البته بعضی از کمپین ها و اسپانسر ها سقف پرداختی دارند و تنها تعداد محدودی پست در هفته را پاداش می دهند. به این معنی که هر چقدر بیشتر از حد درخواستی آنها کار کنید، درآمدتان بیشتر نشده و درآمدی ثابت خواهید داشت.
روش دوم کسب درآمد در انجمن BitcoinTalk استفاده از Bounty هاست. اصطلاح Bounty که در اصل از دنیای بازی های آنلاین وارد دنیای رمزارز ها شده است، به چالش هایی کوچک گفته می شود که در ازای انجام آنها مقداری بیت کوین یا توکن های دیگر دریافت می کنید.
بسیاری از ICO ها برای تبلیغ خود، از شما می خواهند که ویدیویی برای آنها درست کرده و در یوتیوب منتشر کنید ؛ یا اینکه تصویری خلاقانه و تبلیغاتی برایشان بسازید و آن را در شبکه های اجتماعی خود پست کنید

نویسندگی و تولید محتوا در وب سایت های حوزه بلاکچین و رمزارز ها :

روز به روز به تعداد سایت ها، مجلات، وبلاگ ها و کانال هایی که در حوزه رمزارز ها (Cryptocurrency) و بلاکچین فعالیت می کنند، افزوده می شود. چه در ایران، چه در خارج از کشور سایت های فعال بسیاری در این حوزه به وجود آمده اند و دائما نیز تعداد و تنوع آنها افزایش می یابد.
بسیاری از این سایت ها به دنبال نیروی کار فعال و متخصص در این حوزه هستند. پس اگر در زمینه بیت کوین و رمزارز ها به اندازه کافی تخصص دارید، می توانید به بسیاری از آنها درخواست همکاری دهید تا در صورت رضایت دو طرف بتوانید با آنها همکاری کنید.
طبیعی است که درآمد وب سایت های خارجی بسیار بیشتر است ؛ ولی علاوه بر تسلط بسیار بالا در زبان انگلیسی، نیاز به تخصص بالاتری در حوزه رمزارز ها (Cryptocurrency) نیز دارند.

دیزاین، برنامه نویسی، تولید لوگو، انیمیشن و دیگر کارهای مورد نیاز یک وب سایت :

طبیعی است که این وب سایت ها برای بقا و ارتقای ویژگی های خود به برنامه نویس، طراح وب و دیگر مهارت های این چنینی نیز نیاز دارند. پس اگر نویسندگی برایتان سخت است ولی تخصص برنامه نویسی یا طراحی وب سایت، ساخت انیمیشن، ویدیو و یا هر تخصص دیگری دارید که مورد نیاز این سایت ها باشد، باز هم می توانید با آنها همکاری داشته باشید.

پیدا کردن این وب سایت ها

بهترین روش برای پیدا کردن چنین سایت هایی، مطالعه و جستجوی بسیار در بین وب سایت های مربوط به این حوزه می باشد. مطمئنا اگر به اندازه کافی جویا باشید، سایت های بسیاری را پیدا می کنید که خودشان بخشی از سایت شان را به جذب همکار اختصاص داده اند.
علاوه بر این در سایت Coinality هم به طور روزانه لیستی از مشاغل فریلنسری و دورکاری مربوط به بیت کوین و سایر رمزارز ها قرار داده می شود. بسیاری از مشاغل لیست شده در این سایت، کار هایی چون طراحی قالب یک سایت و … هستند. ولی بعضی از آنها نیز پروژه هایی طولانی مدت بوده و نیازمند تخصص بالا و همکاری دائمی هستند.

نوع درآمد :

بسته به این که این سایت ها داخل یا خارج از ایران فعالیت کنند، شیوه پرداختی آنها متفاوت است. از آنجا که حوزه فعالیت این سایت ها در زمینه رمزارز ها (Cryptocurrency) می باشد، بسیاری از آنها پرداخت های خود را به بیت کوین، اتریوم و یا رمزارز های دیگر انجام می دهند.

مقدار درآمد :

مقدار درآمد کسب شده از این روش کاملا به تخصص و حجم فعالیت شما و همچنین میزان مورد توافق با کارفرما بستگی دارد و نمی شود نرخ خاصی برای آن تعیین کرد. طبیعتا اگر بتوانید با وب سایت های خارجی همکاری دائمی ای داشته باشید یا پروژه بزرگی برای آنها انجام دهید، دستمزد چند هزار دلار در ماه کاملا طبیعی است.

بازگشت به بالای صفحه