چگونگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی ؟
راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از پرطرفدارترین روشهای کسب درآمد و اشتغال زایی می باشد که در طی چند سال اخیر و با رشد کسب و کارهای آنلاین متنوع در سطح کشور با توجه به دردسترس بودن اینترنت و همه گیر شدن استفاده از موبایلهای هوشمند و افزایش سطح آگاهی عموم مردم نسبت به اتفاقها و تحولات گسترده کسب و کار اینترنتی رو به رشد است.
اخیراً موج عظیمی از متقاضیان راه اندازی کسب و کار اینترنتی در جامعه شکل گرفته ولی به دلیل نبود اطلاعات کافی و جامع تعداد زیادی از این کسب و کارها با شکست مواجه شدن و متأسفانه با هدر دادن منابع مالی و انرژی خود بدون کسب نتیجه مطلوب از گردونه خارج شدند.
همانطور که در این مقاله بااستارتاپ وکسب و کار صحبت شده ولی یه تعریف کوتاه و گذرایی نیز از کسب و کار های اینترنتی ارائه میکنم , به مجموعه فعالیت هایی که به منظور تسهیل در روند انجام کارها با ارائه کالا و خدمات که با قصد تجاری و کسب منافع مالی ، تحت وب و به صورت آنلاین انجام می شود کسب و کار اینترنتی می گوییم.

انتخاب حوزه کاری:

منظور از انجام حوزه کاری مناسب این نیست که ما حتما باید یه ایده ناب و اجرا نشده ای رو انجام بدیم منظور ما اینه که اون کسب و کاری که میخاییم راه اندازی کنیم چقدر طرفدار داره یا اینکه چقدر میتوانیم نیاز مردم رو برطرف کنیم.
یکی از مهمترین چیزایی که میتواند در انتخاب حوزه کاری به ما کمک کند توانایی های ما هست به طور مثال زبان شما خوب است در این صورت میتوانید از تخصصتون استفاده کنید و با را اندازی سایت مشتری جذب کنید یا محصول آموزشی رو برای فروش بگذارید
برای انتخاب حوزه کاری ابزارهایی نیز وجود دارد که یکی از مهمترین و پرطرفدارترین آنها Google Trend است.گوگل ترند روند دیده شدن یک واژه رو در بازه زمانی با نزولی یا صعودی بودن آن به ما میدهد . همانطور که در تصویر زیر مقایسه ی دو زبان برنامه نویسی اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت در یک سال نشان داده شده است که میتوان با تغییر کشور و تاریخ و… اطلاعات مفیدی در ارتباط با کسب و کاری که میخواهیم شروع کنیم را در اختیار ما قرار میدهد.

البته می توانید کلیدواژه مورد نظر خود را در گوگل جست و جو کنید. گوگل اطلاعات خوبی را در مورد کلیدواژه انتخابی تان به شما می دهد. گوگل به شما نشان می دهد کلید واژه مورد نظر چقدر در موردش صحبت شده است.

بررسی رقبا:

قبل از شروع کسب و کار اینترنتی تان باید سایت های صفحه اول گوگل حوزه کاریتان را شناسایی و مورد بررسی قرار دهید . یکی از رایج ترین کار در حوزه تاریخ ثبت دامنه استفاده از سایت who.is است.
محتوای سایت رقبای خود را بررسی کنید. محتوا مهمترین چیزی است که از بررسی آن می توان به حرفه ای بودن سایت مورد نظر پی برد. اگر محتوای آن ها ضعیف باشد شما از وضعیت محتوای ضعیف آن ها با خبر می شوید و می توانید با تمرکز بیشتر روی محتوا بر آن ها غلبه کنید. اگر محتوای آن ها قوی باشد شما باید سعی کنید محتوایی قوی تر از آن ها و در فرمت های مختلف ارائه کنید تا بتوانید با آن ها رقابت کنید.
همچنین محصولات و خدمات هم همینطور است! صفحه محصولات آن ها به شما می گوید چقدر در کارشان حرفه ای یا ضعیف هستند. تبلیغ نویسی صفحه محصولات آن ها را بررسی کنید. از همین بررسی های موردی از خیلی چیزها با خبر می شوید.

راه اندازی و طراحی وبسایت:

ما با ارایه خدمات خود این مورد را برای شما آسان میکنیم

 

جذب ترافیک :

سئو سایت یکی از بهترین روش هایی است در جذب ترافیک سایت شما را کمک میکند وقتی که شما در کلمات کلیدی حوزه خودتان در صفحه اول گوگل قرار بگیرید مطمن باشید از این طریق بازدید زیادی را بدست می آورید.