وردپرس

وردپرس چیست؟

توسط ۱۳۹۷-۱۱-۳۰بهمن ۶ام, ۱۳۹۸یک نظر

وردپرس چیست؟ این سوالیه که ذهن خیلیا رو مشغول کرده که واقعا ورپرس چیه؟ و قصد ما در این مقاله آشنایی شما عزیزان با وردپرس میباشد امیدوارم بعد از خواندن این مقاله بازخورد خود را در قسمت نظرات بیان کنید

وردپرس یک CMS  یا سیستم مدیریت محتوا است . که به کمک آن می توان  انواع وبسایت فروشگاهی , خبری , … و یا بلاگی ایجاد کردوردپرس به صورت رایگان و متن باز است و با داشتن دانش کد نویسی میتوانید هر گونه سفارشی سازی را روی آن انجام دهید که در حال حاضر ۲,۷۰۰,۰۰۰ سایت از وردپرس استفاده میکنند .

نمودار نشان دهنده درصد استفاده کنونی از CMS ها

رایگان بودن وردپرس به معنی راه اندازی رایگان یک سایت وردپرسی نیست زیرا برای ایجاد هزینه هایی اعم از دامنه , هاست , پشتیبانی و… را به دنبال دارد .

هرچند که نصب و راه‌اندازی وردپرس و ایجاد یک سایت با آن کاری ساده و سریع است، ولی ایجاد کردن یک سایت حرفه‌ای با امکانات متنوع و با رعایت اصول فنی به تخصص و مهارت بالایی نیازمند است.

بروز رسانی وردپرس

وردپرس به صورت منظم به‌روزرسانی می‌شود. در به‌روزرسانی‌های پی در پی وردپرس، علاوه بر رفع مشکلات کاربردی و امنیتی احتمالی، امکانات جدیدی نیز به آن می‌افزاید.

نگارش‌های مختلف وردپرس تا حد بسیار زیادی با نگارش‌های قبلی سازگار هستند. به این معنی که در اغلب به روزرسانی‌های وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی آن بدون مشکل به عملکرد خود ادامه می‌دهند.

قالب یا پوسته های وردپرس

نکته ی دیگر درباره وردپرس، تنوع بسیار بالای قالبهای آن است. این تنوع باعث شده برای هر نوع سلیقه ای قالب دلخواه وجود داشته باشد و البته برای هر نوع فعالیتی… .
همچنین طراحان زیادی هستند که می توانند برای شما قالب اختصاصی وردپرس طراحی نموده و نیازهای شما را تأمین نمایند. انعطاف بالای وردپرس باعث شده تا قالبهای بسیار زیبایی برای آن طراحی شود.

افزونه یا پلاگین ها

افزونه (پلاگین) ها در واقع بسته های نرم افزاری هستند که امکان خاصی را به سیستم می افزایند. به لطف اوپن سورس بودن وردپرس، افزونه های رایگان و تجاری بسیاری وجود دارد که هر یک امکان خاصی را به وردپرس می افزایند و آن را کامل و کامل تر می کنند

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

به طور کلی وردپرس به گونه ای ساخته شده است که از محبوبیت خوبی نزد موتورهای جستجو برخوردار است اما هرگز نباید فراموش کرد که توجه به سئو یا همان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو(SEO -> Search Engine Optimization) بسیار حائز اهمیت بوده و توصیه ی اکید ما به کسانی که قصد استفاده از وردپرس را برای وب سایت خودشان دارند، این است که اگر افزایش میزان بازدیدها از طریق موتورهای جستجو برایتان اهمیت دارد، حتما کار طراحی پوسته ی خودتان را به کسانی بسپارید که اطلاعات خوبی از سئو دارند.

 

 

 

 

 

 

اشکان خادم حسینی

اشکان خادم حسینی

کسب و کار آنلاین یه بازیه.خوندم،یاد گرفتم،شکست خوردم،بلند شدم تا بچه ای به اسم ایدیکاوب متولد شد. ما بهت قانون بازی یاد میدیم 《این شما و اینترنت》 توی ایدیکا بازنده نداریم.

یک نظر

ارسال نظر